Tlačové správy/Hackathon

Seges firemný Hackathon

Čo ste robili posledný februárový víkend? Nemapätáte si? My v Seges-e to vieme celkom presne, mali sme totiž náš prvý firemný hackathon. V piatok po regulérnej práci sme nešli domov, ale dobrovoľne, áno, úplne dobrovoľne sme ostali a pripravovali sme sa na prezentovanie nápadov pre hackathon.
Hackathon je väčšinou niekoľkodňová akcia zameraná na tvorbu nového projektu, či myšlienky, na ktorej sa dá postaviť, hoci aj nové podnikanie. Firemný hackathon, nie je možné zrealizovať v každej firme. Všetci sme sa ho nezúčastnili ani v Seges-e. Ľudí jednoducho nútiť do vecí nemôžete, a tak je to dobre. Okrem toho, čas, ktorý na hackathone pracujete nie je zaplatený. Poviete si, kto by už len robil zadarmo. Toto tomu celému ale dáva úplne iný rozmer. Každý môže prísť s návrhom svojho vlastného projektu. Nevnímate pozície šéf vs. zamestnanec. Všetci sú súčasťou 1 tímu, ktorý tvorí nový projekt a vyvíja sa úplne od základov pod Vašimi rukami. Tak trochu pochopiť tento pocit dokážu možno len účastníci víkendových startupových “maratónov”. Motivácia je v takýchto prípadoch oveľa jasnejšia a nadšenie čitateľnejšie.

V našom prípade sme na úspešný projekt potrebovali:
– 4 ks programátorov
– 1 ks marketérka
– 1 ks grafik

Postup: pridáme ešte pizzu, víno, niekoľko dobrých nápadov, dobrú náladu a kus nadšenia na celý víkend a čarovné veci sa začnú diať.

Dostanete:
– pekne naštartovaný nový projekt
– teambuilding, ktorý skutočne zlepšuje schopnosti spolupráce
– zlepšenie vzťahov medzi kolegami
– každý sa naučí niečo nové aj mimo svojej bežne vykonávanej práce

Odprezentovaných bolo 6 projektov. Aby sme stihli čo najviac a nerozbíjali sily, ako malá firma sme si vybrali len 1 a pracovali sme spoločne.
Vybraný projekt je riešením pre zdravotnícke zariadenia:

Problém
Ak na projekte pracuje viac pracovníkov, záznamy sa často strácajú, hlavne, keď vykonáva činnosť každý sám v inom čase, ako tomu väčšinou býva. Niekde je to väčší a niekde menší problém. V prípade zdravia ľudí sa ešte zvyšuje dôležitosť uchovania týchto materiálov.
Lekári si pri vizite robia záznamy s aktuálnym stavom pacientov, každý ale do vlastných poznámok a obsah sa častokrát stratí. Problémom je tiež aktuálnosť údajov, vzhľadom na to, že každý lekár si svoje záznamy drží pre seba.

Riešenie:
Aplikácia, kde sa lekár prihlási a zadával by poznámky, ktoré by tam neskôr našiel, mohol ich editovať a boli by automaticky zdielané s ostatnými kolegami. Žiadny obsah by sa nestratil a starostlivosť o pacienta s aktuálnymi informáciami by mohla byť zabezpečná na lepšej úrovni.
Počas jedného víkendu vznikol ako riešenie na tento problém pod našimi rukami Patient.Today.
Patient.Today (http://patient.today/)

Patient Today je aplikácia pre zdravotníckych pracovníkov (lekárov) na zdieľanie zaznámov o zdravotnom stave pacientov, ich pravideľne updatovaný stav, aj predpísané lieky a informácie o tom, kto konkrétny záznam vyhotovil. Zamedzuje tak strate údajov, ktoré si lekári často píšu do vlastných poznámok a jeho kolega sa k potrebným informáciám nemusí už dostať. Projekt je momentálne vo fáze vývoja a čaká na testovanie prvými používateľmi. Ak máte tiež záujem systém testovať, alebo poznáte niekoho, koho by tento projekt mohol zaujímať ozvite sa na info@patient.today.

You need customized solution?


CONTACT US