Tlačové správy / GDG BA

Snežná Googlovica

Po Horúcej jeseni s GTUG-om mohla podľa správnosti nasledovať jedine Snežná Googlovica. Aj keď do poslednej chvíle nebolo jasné, či nejaký sneh bude, organizátori sľub dodržali. Ak ste sa prednášok zúčastnili viete, že cestou do novej budovy Fakulty informatiky a informačných technológiíí STU ste sa museli popasovať s veľkými kopami snehu. Event sa uskutočnil 12. februára o 17:00 v Turingovej veľkej učebni.

Už po niekoľký krát sa podobné podujatie konalo pod hlavičkou GTUG Bratislava, za ktorým stoja nadšenci pre Google technológie a tiež bývalí absolventi FIIT, Peter Šimún a Ladislav Gažo. Po skončení vysokej školy založili fungujúcu spoločnosť Seges s. r. o. a k budovaniu silnejšej IT komunity na Slovensku prispievajú aj pomocou organizovania takýchto aktivít. Predchádzajúce ohlasy a plná sála svedčili o tom, že výber prednášajúcich bol správny. Prvou lastovičkou v programe bol Google developer Daniel Steigerwald, ktorý prítomným porozprával o tom, prečo by Google Closure mala byť tou správnou knižnicou pri návrhu a vývoji javascriptových aplikácií a prečo by ste na jQuery, Mootools a YUI mali zabudnúť. Prezentácia obsahovala viac ako 50 slidov a účastníkov previedla problematikou Google Closure zaujímavou formou. Danove skvelé prezentačné schopnosti prispeli k tomu, že aj taká obsiahla téma, akou je vývoj komplexných webových aplikácií pôsobí ako jednoduchá úloha.Startupy sú v súčasnosti jednou z top tém, o ktorej prišiel porozprávať Michal Maxian. Súčasťou prezentácie bola tiež pozvánka na nadchádzajúci Startup Weekend Bratislava, ktorý sa uskutoční v marci. Michal je jedným z hlavných organizátorov tohto eventu. V programe dostali svoje slovo aj študenti Filip Čaran a Roman Koči, ktorí ukázali porovnanie rôznych cross-platform vývojových nástrojov pre mobilné zariadenia, aplikované predovšetkým na problematiku tvorby hier v 2D/3D. Všetky frameworky boli dôkladne rozanalyzované a ich výhody a nevýhody podložené praktickými ukážkami.

Filip Hraček z Google Česká republika vystúpil s prezentáciou o Darte, mladom programovacom jazyku z dielne Google. Opäť preukázal schopnosť zrozumiteľne vysvetliť nový jazyk na praktických príkladoch, ktoré sa stretli s veľmi pozitívnymi ohlasmi. To, že má Dart pred sebou skvelú budúcnosť je po Filipovej prednáške všetkým viac ako jasné. Kapacity podujatia boli dopredu plné do posledného miesta, takže nie je pochýb, že aj o prípadný ďalší meetup bude nemalý záujem.

You need customized solution?


CONTACT US